Birma Południowa.

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Birmy

Dla tych co chcieliby zobaczyć jak większa część Azji wyglądała jeszcze 50 lat temu. Dla tych co chcieliby poczuć się niczym Indiana Jones zwiedzając świątynie pośrodku dżungli bez tłumów turystów. Dla tych co nie boją się sami stać się atrakcją turystyczną dla lokalnej ludności. Dla tych co chcą zobaczyć region, który przez lata pozostawał w izolacji. Południowa część Birmy w całości otwarta dla turystów dopiero w 2014 roku.

Podróż do Birmy to fascynująca przygoda, rajskie, nieodkryte plaże i autentyczne, niezwykłe obiekty sakralne. Mieszkający tu ludzie wyjątkowo cieszą się z gości z Zachodu i okazują, prawdziwą birmańską gościnność.

Więcej informacji na blogu:

WŁÓCZYKIJ BIRMA

Gdzie do Birmy ? Skorzystaj z naszego planu:

Dzień 1 Przelot

Dzień 2 Rangun

Dzień 3 Moulmein

Dzień 4 Moulmein

Dzień 5 Win Sein Taw Ya, Moulmain

Dzień 6 Bilugyun

Dzień 7 Thanbyuzayat, plaża Setse

Dzień 8 Plaża Setse

Dzień 9 „Bananowa Świątynia”

Dzień 10 Ye

Dzień 11 plaża Bin La Wa, Asin, Bamboo Island

Dzień 12 Dawei

Dzień 13 Dawei

Dzień 14 Maungmagan Beach

Dzień 15 Rangung / przelot do domu

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd do Birmy w miesiącach: październik, listopad, grudzień.

Rezerwacje i formalności: 3 miesiące przed wyprawą

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 4,5 tys. złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów (z uwagi na duży udział kosztu przelotu ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy: 15 dni

 

Birma porady praktyczne:

Od odwilży politycznej w 2011 w Birmie wiele się zmieniło. W każdym mieście znajdziemy już bankomaty i banki, w których możemy wymienić pieniądze. Nadal przy wymianie walut należy pamiętać by banknoty nie miały rys, plam, nie były naddarte.

W Birmie jest już Internet. Karta sim z Internetem nie kosztuje wiele, a może bardzo być przydatna – choćby ze względu na gps i mapy. Najbardziej korzystny jest zakup karty sieci Telenor.

Ciężko sobie wyobrazić podróż po Azji bez sięgnięcia od czasu do czasu po skuter lub motor. W Birmie jeździ się stosunkowo bezpiecznie, złe drogi uniemożliwiają szybką jazdę. Nie ma też tak wielu skuterów jak w innych krajach regionu. W każdym miasteczku znajdzie się miejsce na wypożyczenie skutera (zarówno auto jak i manual), prawo jazdy nie jest wymagane. Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Birma ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra  ; chleb 0,5 kg , posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji  w fast foodzie ; bilet na transport publiczny .

 

W skład usługi plan wyprawy  wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Moulmein Kościół i Pagoda

D2 przed południem D2 Po południu

Win Sein Taw Ya (Największy leżący Budda w Birmie)

D3 przed i po2

 

 

 

 

 

Bilugyun i Gaung Se Kyun (Shampoo Islad)

D4 Przed południem i po2

 

 

 

 

 

muzeum Kolei Śmerci (The Death Railway Museum)

D5 przed południem

 

 

 

 

 

Przejazd koleją z czasów Kiplinga

D6 Przed południem

 

 

 

 

 

Bananowa Świątynia i gigantyczny dziewięciopiętrowy potrójny Budda po środku dżungli

D7 przed południem D7 Przed południem2

Ye Pagoda Shwe San Daw

D8 po południu

 

 

 

 

 

Bamboo Island - dziewicza wyspa z cudowną plażą

D9 przed połduniem i po3 D9 Przed południem i po4

Dawei Pagoda Shwe Taung Zar 

D10 po południu

 

 

 

 

 

Plaża Maungmagan, treking na punkt widokowy

D11 przed południem D11 po południu2

Dzikie plaże Maungmagan

D13 przed i po4 D12 przed i po D12 przed i po2

Dzień 8.

Yey, Ko Yin Lay (Bananowa Świątynia)- mapę miasteczka i okolicy otrzymamyw Starlight Guesthouse od Dawida lub jego żony           

Przed południem

Po zjedzeniu pysznego śniadania przygotowanego przez żonę Dawida wyruszamy do Bananowej Świątyni. Motor wynajmiemy w naszym guesthousie (7000kyat, wraz z paliwem). Do świątyni wiedzie prosta droga, do której jedzie się ok. 35 minut. Należy uważać na dziury w drogach. Najlepiej zaplanować podróż tak by przy samej świątyni być ok. 11.00. Stukot drewnianego gongu zwołuje mniszki na posiłek. Choć na miejscu nikt nie mówi po angielsku z pewnością zostaniemy zaproszeni. Wegetariańskie jedzenie jest w tym miejscu przepyszne. Nikt nie zapyta nas o pieniądze, choć warto złożyć świątyni symboliczną dotację.

D7 Przed południem2

D7 przed południem

 

 

 

 

 

Gigantyczny dziewięciopiętrowy potrójny Budda po środku dżungli robi niesamowite wrażenie. Wejście do środka kosztuje ok. 1000 kyatów, dostaniemy tradycyjne birmańskie longyi na wejściu – nawet jeśli mamy długie spodnie. W środku znajdziemy się w labiryncie Buddów i poczujemy się niczym Indiana Jones – ja zwiedzałem to niezwykłe miejsce sam. W okolicy znajdziemy klatki z makakami, szkołę dla małych mnichów i kolejną świątynię. Po terenie świątyni również pałęta się ciekawski gibon, radze zachować jednak bezpieczną odległość. Zwiedzenie całego kompleksu zajmuje ok. 2 godziny.

 

Po południu

Po powrocie możemy wybrać się na zwiedzanie miasteczka. Proponuję zacząć od spaceru wzdłuż rzeki Ye, zakupów na lokalnym kolorowym markecie (można zaobserwować patenty godne MacGyvera) i całość zwieńczyć wizytą na ulicy złotników oraz w świątyni nad rzeką Ye.

D7 po południu

 

 

 

 

 

Wieczorem

W Jasmine Cool Restaurant, która znajduje się zaraz pod naszym guesthousem zjemy pyszną noodle supe lub tradycyjne birmańskie mohinga. W tym miejsc serwują również dobrą herbatę – podawaną z mlekiem w indyjskim stylu. 

 

Kierunki: