VOYAGER PLANNER - ŚWIAT W TWOIM ZASIĘGU

Pierwszy serwis oferujący gotowe plany wyprawInformacje przydatne przy planowaniu wyprawy

Przy planowaniu wyprawy bardzo ważne jest upewnienie się, że obszar który chcemy zwiedzić jest bezpieczny. Rekomendujemy sprawdzenie informacji dostępnych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.  ⇒ Ostrzeżenia dla podróżujących wydane przez polski  MSZ.

Odwiedzanie odległych krajów wiąże się z zagrożeniami dla naszego zdrowia. Przed każdą podróżą należy sprawdzić na co powinniśmy być zaszczepieni oraz jakie środki podjąć aby ograniczyć ryzyko zachorowań lub urazów. W tym celu należy udać się odpowiedniego lekarza specjalisty.

Wiele krajów przy przekraczaniu granicy wymaga wiz – w tym wiele wiz jest płatnych. Różnice między krajami w zakresie polityki wizowej są znaczące a brak wiedzy może być kosztowny lub przysporzyć poważnych problemów. W trakcie planowania podróży należy sprawdzić czy wiza jest wymagana, z jakim wyprzedzeniem się o nią zwrócić, jakie wymogi trzeba spełnić i w jaki sposób można ją wyrobić.

Bardzo ważne jest także sprawdzenie informacji dotyczących bezpieczeństwa, ubezpieczeń, zasad poruszania się po kraju i innych informacji specyficznych dla danego kraju.  

Wiele z tych informacji znajdziesz na stronach MSZ.

Kliknij w link  kraju aby przenieść się na odpowiednią stronę MSZ:

Azja i Oceania

⇒ Indie

⇒ Chiny

Singapur

Wietnam

Birma – Mjanma

Malezja

Indonezja – Bali

Kambodża

⇒ Tajlandia

Ameryki i Afryka

⇒ Meksyk

Namibia

Zimbabwe

Botswana

Europa i bliska Azja

Islandia

Szwecja

⇒ Gruzja

Cypr

Izrael

Jordania