Smaki Wietnamu

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Wietnamu

Wietnam to jedno z najsmaczniejszych miejsc na Ziemi, którego po prostu nie można ominąć! Świeży, ziołowy, aromatyczny, pełen różnych tekstur i zapachów.

Podróż do Wietnamu pozwoli Ci poznać typowe dania i smaki z całego kraju: delikatnej północy, wyszukanego centrum i pikantno-owocowego południa. Smacznego!

Więcej informacji na blogu:

GŁODNY ŚWIATA

Gdzie do Wietnamu ? Skorzystaj z naszego planu:

Dzień 1 Przelot

Dzień 2 Hanoi

Dzień 3 Hanoi

Dzień 4 Hanoi

Dzień 5 Ha Long

Dzień 6 Ha Long/Cat Ba

Dzień 7 Cat Ba/Ha Long

Dzień 8 Hue

Dzień 9 Hue

Dzień 10 Hoi An

Dzień 11 Hoi An

Dzień 12 Hoi An/Danang

Dzień 13 Ho Chi Minh

Dzień 14 Ho Chi Minh

Dzień 15 Przeot do domu

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd do Wietnamu w miesiącach: listopad - maj

Rezerwacje i formalności: 3 miesiące przed wyprawą

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 4,9 tys. złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów (z uwagi na duży udział kosztu przelotu ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy: 15 dni

 

Wietnam porady praktyczne:

Aby wjechać do Wietnamu, Polacy potrzebują wizy — wyrobimy ją w ambasadzie Wietnamu w Warszawie albo na granicy po uprzednim załatwieniu promesy (online). Ta druga opcja jest wygodniejsza i sporo tańsza - zapłacimy około 10 USD za promesę i 25 USD (lub odpowiednik w euro) za wizę na lotnisku (wiza 30-dniowa jednokrotnego wjazdu).

Jeśli nie chcecie przywozić ze sobą gotówki (USD/EUR, bez problemu wymienicie w oficjalnych kantorach, nie poleca się wymiany u ulicznych naganiaczy), możecie wypłacić pieniądze z większości bankomatów (pamiętajcie tylko, że Wasz bank może naliczyć dodatkowe opłaty; praktycznie wszystkie bankomaty doliczą prowizję przy użyciu polskiej karty, a wiele ma kwotowy limit wypłaty). Uwaga: w wielu miejscach można płacić w USD, ale z reguły cena jest wtedy wyższa niż w dongach wietnamskich; jeśli cena jest tylko w USD, warto zapytać o odpowiednik w VND. Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Wietnam ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra 2,15; chleb 0,5 kg 3,27;, posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 9,16 w fast foodzie 15,09; piwo 0,33l 2,15.

 

W skład usługi plan wyprawy wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi (na życzenie Klienta) udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Hanoi miejsca i smaki

wiet-dz-2a wiet-dz-3c wiet-dz-2

Zatoka Ha Lon

wiet-dz-4a wiet-dz-5 wiet-dz-5b

Hue

wiet-dz-6 wiet-dz-7 wiet-dz-6a

Hoi An

wiet-dz-9d wiet-dz-9c

Ho Chi Minh

wiet-dz-10 wiet-dz-10b wiet-dz-10a wiet-dz-11

Przykładowy dzień z planu wyprawy

 

Dzień 8. Czarujący Hoi An i aromatyczne cao lau

Przed południem           

Złapcie jeden z najwcześniejszych autobusów do Hoi An - bez trudu znajdziecie w biurach podróży bilety na tzw. open tour bus (podróż trwa około 3 godziny, a część drogi pokonacie w jednym z najdłuższych tuneli w Azji Południowo-Wschodniej; alternatywnie możecie wrócić pociągiem do Danang i stamtąd kontynuować taksówką/lokalnym autobusem).

Po południu

Po przyjeździe wybierzcie się na obiad - spróbujcie cao lau, słynnego dania z makaronu ryżowego, wieprzowiny i chrupek ryżowych z mnóstwem ziół i słodkiego sosu.

wiet-dz-8

 

 

 

 

 

Na deser zamówcie na ulicznym straganie słodką, gęstą zupę che (na przykład z soi ze skórką z mandarynki i mleczkiem kokosowym) i wybierzcie się na długi, powolny spacer po magicznych, kolorowych uliczkach Hoi An, pełnych herbaciarni, galerii sztuki i warsztatów artystów.

wiet-dz-8a

 

 

 

 

 

Wieczorem

Wybierzcie się na targ w centrum miasteczka i spróbujcie rose dumplings, czyli pierożków z niezwykle cienkiego ciasta ryżowego z krewetką w środku  (kształtem przypominających różę), a po zmroku wybierzcie się w okolice kolorowego Mostu Japońskiego, przy którym można obejrzeć pływające i latające lampiony.

wiet-dz-8b

Kierunki: