Roman „Włóczykij” Husarski

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Wędrowanie jest moją pasją odkąd pamiętam, a pierwsze podróże autostopowe odbywałem już w liceum. To gdzieś wtedy zrodził się pomysł stworzenia autostopowego przewodnika po świecie. Dopiero jako student opuściłem Europę i założyłem bloga: włoczykij.org. Początkowo dotyczył on głównie autostopu, później zacząłem dodawać opisy opuszczonych miejsca (takich jak np. willa Muamara Kadafiego w Timbuktu) i wywiady z ciekawymi ludźmi spotykanymi na trasie.
Jeździłem po wschodniej i zachodniej Afryce. W Mali szukałem idealnych bębnów djembe (ostatecznie z przyjacielem przywieźliśmy do Polski pięć). W Etiopii mieszkałem w opuszczonej rezydencji Haile Selassiego. W Somalilandzie pływałem w morzu przy pustej plaży, na której pasły się wielbłądy. W 2013 roku pojechałem autostopem z Polski do Afganistanu, gdzie zajmował mnie temat odradzającego się sufizmu.
Moją największą miłością jest jednak daleka Azja, z którą związały mnie również moje studia w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2014 rok pojechałem na Festiwal Filmowy w Pjongjangu w Korei Północnej. Prace magisterską napisałem właśnie na temat kina KRLD. W 2016 roku badałem nieortodoksyjne i kontrowersyjne świątynie buddyjskie w Tajlandii. Obecnie interesują mnie szczególnie związki religii i polityki w Azji, kwestia ideologii i propagandy oraz szeroko rozumiane kino autorskie szczególnie koreańskie. W 2016 zostałem ekspertem Centrum Studiów Polska-Azja i stale udzielam się na portalu think tanku: http://www.polska-azja.pl/author/roman-husarski/.

Moje pasje: podróże, wspinaczka, historia Azji, kino, filozofia, religia,

Więcej na moim blogu:

WŁÓCZYKIJ

Obecnie nie przygotowuję wypraw szytych na miarę
Obecnie nie udzielam konsultacji