Małgorzata i Kasper

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

- Małgorzata, K - Kasper

M: Zgodnie z moim kulturoznawczym wykształceniem, najbardziej interesuje mnie kultura odwiedzanych krajów. Rozumiem przez to lokalne zwyczaje, święta i celebracje, kuchnię, sposoby spędzania wolnego czasu i wszystko to, co jest dla danego kraju unikalne. Obecnie skupiam się na poznawaniu kontynentu azjatyckiego, ale nie ma miejsca na świecie, które by mnie nie interesowało.

K: Mówiąc w skrócie moją pasją jest życie, ze wszystkim co ma ono w zanadrzu. Jak wiadomo podróże są jego nieodłączną częścią, zarówno te szczegółowo zaplanowane jak i te spontaniczne, nieoczekiwane. Uwielbiam kiedy podczas podróży ma się poczucie nieustannego zaskoczenia i fascynacji otaczającym nas nowym środowiskiem.

Jaka jest moja motywacja do zwiedzania Świata.

M: Podróże są nieodłączną częścią mojego życia od blisko 10 lat i nie wyobrażam sobie, że miałabym kiedykolwiek z tego zrezygnować. Dzięki podróżom poszerzamy swoje horyzonty, otwieramy się na innych, uczymy się tolerancji, samodzielności, radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Mówiąc krótko, stajemy się mądrzejsi.

K: Moją największą motywacją jest zapewne ciekawość i chęć zwiedzania świata. Jestem typem ‘yes man’, także moje nastawienie do życia jest zarazem proszeniem się do podróżowania.

Jakie są moje wiedza i doświadczenia (przygody, anegdoty).

M: Zwiedziłam praktycznie całe wschodnie wybrzeże USA, samochodem przejechałam stan California. Dwa razy przeszłam pieszo Hiszpanię (za każdym razem ok. 1000 km). Od roku mieszkam i pracuję w Chinach, gdzie zgłębiam tutejszą kulturę i podróżuję po tym ogromnym kraju.

K: Z pracy za barem wylądowałem w Anglii na 5 lat, gdzie studiowałem kryminalistyke. Po uzyskaniu dyplomu wróciłem do Polski która to powitała mnie miejscem w korporacji. Firmowe życie nie było w stanie na dłużej mnie zatrzymać i kiedy pojawiła się sposobność pracy w Chinach nie zastanawiałem się ani minuty.   

Czym chciałbym się podzielić ze społecznością osób które chciałyby zwiedzać Świat.

M: Tym czego sama nauczyłam się podczas podróży.

K: Swoim własnym doświadczeniem i radą.

Zwiedzone kraje i regiony.

M: Stany Zjednoczone, Chiny, Hong Kong, Turcja, Gruzja, Rumunia, Grecja, Włochy, Watykan, Hiszpania, Gibraltar, Francja, Chorwacja, Irlandia, Wielka Brytania, Szwecja, Austria, Czechy, Słowacja, Ukraina.

K: Anglia, Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Francja, Gruzja, Holandia, Hong Kong, Irlandia, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja.

Nasze pasje

M: podróże, film, historia, geografia

K: podróże, film, gotowanie, książki

Więcej na naszym blogu:

WYŚRODKOWANI

Obecnie nie przygotowuję wypraw szytych na miarę
Obecnie nie udzielam konsultacji