Kuba Jagodziński

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Staram się docierać tam, gdzie nie dociera oko turysty, a dotrzeć może oko podróżnika. Każda kultura jest pasjonująca, trzeba ją tylko odkryć i zrozumieć. Odrębne i niezrozumiałe dla mnie zwyczaje oraz zapierające dech w piersiach widoki są tym, co stanowi motor napędowy każdego wyjazdu. W każdą podróż zabieram ze sobą plecak, aparat i inne potrzebne rzeczy, ale mam też coś więcej: absolutnie nieocenione wsparcie życiowego kompana - Judyty. Właściwie wszystkie kraje odwiedziliśmy razem i możesz być pewien, że tylko technicznie pracuję dla Ciebie samemu. Każdy projekt jest owocem naszych wspólnych starań :)

Jaka jest moja motywacja do zwiedzania Świata:
Złamanie schematu życia "Homo Consumensa", goniącego wciąż za awansami na szczeblach drabiny korporacyjnej i udowodnienie, że podróżować można za grosze.
Jakie są moje wiedza i doświadczenia (przygody, anegdoty):
Z perspektywy wykształcenia chętnie podzielę się ciekawostkami archeologicznymi, etnologicznymi czy antropologicznymi, ale te naukowe doświadczenie przydają się w podróży znacznie rzadziej niż szeroki uśmiech, dużo cierpliwości i ciekawość. Do tej pory miałem okazję: spać na brzegu morza na greckim Peloponez, jechać koleją transsyberyjską, kąpać się w jeziorze na Syberii, podziwiać dżunglę ze szczytu piramidy w Coba, zachwycać się zorzą polarną na Islandii, uciekać przed dzikimi psami na Malcie, czy targować się w muzułmańskiej dzielnicy Skopje. Wszystkie te przygody, to bezcenne wspomnienia tworzące głód kolejnych.
Czym chciałbym się podzielić ze społecznością osób które chciałyby zwiedzać Świat:
Przede wszystkim chciałbym zarazić Was swoim entuzjazmem i pragnieniem poznania, odkrycia, doświadczenia. Całą resztę przeżyjecie sami.

Do tej pory odwiedzałem głównie kraje europejskie, niezależnie od regionu, szerokości i wysokości geograficznej. Odwiedziłem Austrię, Czechy, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Macedonię, Maltę, Meksyk, Niemcy, Rosję, Szwajcarię.
Dotychczas większość moich wyjazdów wiązała się z aktywną poznawczo turystyką. Jako etnolog i antropolog kultury zawsze staram się poznać nie tylko architekturę i krajobraz miejsca, dlatego że miejsca tworzą ludzie i kontakt z nimi jest kluczem do poznania kultury. W celach badawczych odwiedzałem do tej pory zachodnią część Syberii, gdzie kilkaset kilometrów na północ od Omska uczestniczyłem w uczelnianym projekcie naukowo-studenckim. Czasem spędzałem w jakimś państwie kilka godzin, czasem kilka tygodni. Za każdym razem wyjeżdżałem z pragnieniem rychłego powrotu.
Nieważne ile czasu spędzasz w danym miejscu, z chęcią pomogę Ci wycisnąć z niego wszystko co najlepsze.

Więcej na moim blogu 

Broke on the road

Meksyk śladami Majów

Chichen Itza

 

 

 

 

 

Islandia zimą

Islandia (1)

 

 

 

 

 

Szwecja Nykoping

4

 

 

 

Obecnie nie przygotowuję wypraw szytych na miarę
Obecnie nie udzielam konsultacji