VOYAGER PLANNER - ŚWIAT W TWOIM ZASIĘGU

Pierwszy serwis oferujący gotowe plany wyprawPlanowanie wakacji krok po kroku

Jak zaplanować podróż na własną rękę krok po kroku.

Tanie podróżowanie możesz zorganizować samodzielnie lub z pomocą Voyager Planner. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić krok po kroku na przykładzie 14-dniowej wyprawy na inny kontynent w przypadku osoby o średnim doświadczeniu podróżniczym. Porównaliśmy czas potrzebny do przygotowania i wdrożenia pełnego planu wyprawy samodzielnie i z Voyager Planner. 

 

Samodzielnie

Z Voyager Planner

Czym musisz się zająć

Jak to zrobić

Czas (godziny)

Jak to zrobić

Czas (godziny)

Podsumowanie

7 dni roboczych poszukiwań i wyborów przy braku znajomości lokalnych realiów oraz niepewności co do wiarygodności informacji.

56

1 dzień rezerwacji / zakupów. Informacje sprawdzone przez Autorów wypraw.

8

Co zwiedzić i jakie wydarzenia zobaczyć

Przeglądasz blogi podróżnicze, strony firm turystycznych, strony typu top 10… aby ustalić listę miejsc, które chcesz zobaczyć – musisz przebić się przez masę informacji, spotkasz skrajnie odmienne opinie oraz dużo artykułów sponsorowanych.  

15

Zapoznajesz się z gotowym planem, atrakcjami, trasą oraz ze zdjęciami atrakcji na stronie.

1

Okres na wyjazd oraz wyprzedzenie z jakim trzeba dokonywać rezerwacji i zakupów

Musisz znaleźć okres najlepszy na wyjazd (klimat, tłok, ceny) oraz ile wcześniej rezerwować aby mieć duży wybór i najniższe ceny

2

Otrzymujesz odpowiednie informacje.

0

Czas pobytu w poszczególnych miejscach oraz kolejność ich zwiedzania

Mając listę atrakcji wyszukujesz w internecie ile czasu trzeba przeznaczyć na ich zwiedzanie, oraz w jakiej kolejności je odwiedzić biorąc pod uwagę odległości oraz dostępne środki transportu.

4

Korzystasz z przygotowanych informacji.

0

Plan na każdy dzień wyprawy

Do informacji, które już posiadasz wyszukujesz w inetrencie godziny otwarcia atrakcji, o jakiej porze dnia je zwiedzać, jak się przemieszczać, czy korzystać z przewodnika (ile kosztuje) i układasz plan każdego dnia.

8

Korzystasz z przygotowanych informacji.

0

Informacje praktyczne (co zabrać, jak się zachowywać, na co zwracać uwagę, co i gdzie jeść, ostrzeżenia i ograniczenia) wiza, szczepienia

Wyszukujesz na blogach i forach odpowiednich praktycznych informacji, czy jest potrzebna i wiza, ile kosztuje i jak ją załatwić oraz czy i jakie szczepienia są konieczne.

6

Otrzymujesz informacje praktyczne w tym o wizie, ustalasz czy i jakie szczepienia są konieczne.

1

Koszty, wymiana pieniędzy, ubezpieczenie

Sprawdzasz w internecie koszty, transportu (przelot + transport lokalny), noclegów, jedzenia, biletów wstępu/przewodników – podsumowujesz całość. Zakładasz w jakim budżecie chcesz się zmieścić kiedy będzie podejmować decyzje o zakupie czy rezerwacji. Sprawdzasz czy i gdzie najlepiej wymienić pieniądze. Sprawdzasz koszt ubezpieczenia (ubezpieczasz się po rezrwacjach).

4

Na stronie znajdziesz informację o zakładanych kosztach (z ubezpieczeniem) a wraz z linkiami i planami otrzymujesz budżet dzień po dniu w podziale na grupy wydatków. Ubezpieczenie wykupujesz po rezerwacjach.

0

Przelot

Wyszukujesz przelot i dokonujesz zakupu.

3

Otrzymujesz link do przelotu i dokonujesz zakupu

1

Przejazdy / przeloty na miejscu

Wybierasz i rezerwujesz/kupujesz transport lokalny. Musisz znaleźć strony lokalnych przewoźników, dowiedzieć się co znaczą poszczególne oznakowania/klasy. Wybrać np. transport nocnym pociągiem czy samolotem (koszty, czas), dopasować do planu zwiedzania. Ocenić czy kupować już czy na miejscu (w niektórych krajach trzeba wykupić transport z 3 miesięcznym wyprzedzeniem – później nie ma miejsc).

8

Otrzymujesz informację jaki transport kupujesz na miejscu a jaki rezerwujesz / kupujesz z załączonymi linkami do konkretnych przejazdów/przelotów na odpowiednią liczbę osób w odpowiednich terminach.

3

Noclegi

Przeglądasz portale rezerwacyjne (nie wszędzie booking.com jest optymalny), sprawdzasz lokalizację, cenę, opnie i rzeczywisty wygląd na google maps street view. Dokonujesz rezerwacji.

6

Otrzymujesz listę linków do 2 noclegów na każde miejsce (dla ustalonych dat i liczby osób). Dokonujesz rezerwacji.

2