Janusz Żuchowski

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Moją pasją jest przygotowywanie wypraw małych i dużych.

Podróże przeżywam trzy razy.

Intensywnie na etapie wybierania kierunku i miejsc które chcemy odwiedzić. Wspólne ustalanie co warto zobaczyć i w jakich wydarzeniach uczestniczyć. Do tego rezerwacje - jaki transport i nocleg wybrać. Dzięki temu podróżuję zanim ruszę w drogę. Odwiedzam znacznie więcej miejsc internetowo niż ostatecznie zobaczę w realu.   

Bardzo intensywnie w trakcie wyprawy kiedy odwiedzamy miejsca, które wybraliśmy. Przeżywam wtedy nieustające zdziwienie, że tak wiele mnie zaskakuje.  Świat jest tak różnorodny. To co budzi moją największą ciekawość i fascynację to ludzie dla których oczywiste kwestie są tak nieoczywiste dla mnie. Proste sytuacje okazją się źródłem wielu zaskoczeń. A jednocześnie uśmiech, otwartość i wzajemna ciekawość jest tym czego doświadczam w każdej podróży.

Najbardziej nostalgicznie przeżywam podróż po powrocie kiedy przez miesiąc jeszcze jestem w dwóch światach. Następny etap to spotkania i dzielenie się tym co zobaczyliśmy i przeżyliśmy.

Jak to się zaczęło?

Jak wielu z nas podróżowałem z biurami. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie chcę jechać z biurem, z przypadkowymi ludźmi (w połowie wyjazdu z reguły pojawiają się konflikty). W tempie na które nie mamy wpływu i w miejsca które nie do końca nam pasują. Bez czasu na improwizację i poszukiwania zaskakujących miejsc. Bez bliskiego kontaktu z lokalną kulturą i zwykłymi ludźmi. Postanowiłem samodzielnie zorganizować kolejną wyprawę, Nie miałem czasu aby godzinami przekopywać się przez fora dyskusyjne i blogi. Wybawianiem okazała się pomoc Asi, która mieszkała, w kraju który chcieliśmy zwiedzić. Fascynowała się tym miejscem i organizowała wyjazdy dla różnych grup. Była tak miła, że nam po prostu pomogła. Powiedziała nam co warto zwiedzać, gdzie nocować, co jeść, podała kontakty i załatwiła lokalne bilety. Dzięki temu podróż był cudowna. Wielka dobrze zorganizowana przygoda. Asiu jestem Ci ogromnie wdzięczni. Po powrocie pomyślałem, że to co wspólnie zrobiliśmy to super sposób na umożliwienie wielu z nas realizacji marzenia o zwiedzaniu tego cudownego Świata z bliskimi czy przyjaciółmi. W dopasowanym do nas tempie i czasie. Z doborem miejsc jakie nam odpowiadają. Bliższym kontaktem z lokalną kulturą i zwykłymi ludźmi. Z noclegami w miejscach typu "home stay" i w lokalnych hotelach co pozwala na taką bliskość a pieniądze jakie płacimy trafiają do lokalnej społeczności. Spotykamy się z wielką gościnnością i ciekawością naszego Świata a uśmiech to waluta, która obowiązuje wszędzie. Jeżeli marzysz o wyjeździe w nieznane i własnej przygodzie poznawania innego zapraszamy do naszej społeczności. Czas zrobić pierwszy krok ...

Obecnie nie przygotowuję wypraw szytych na miarę
Obecnie nie udzielam konsultacji