Izrael i Jordania.

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Izraela i Jordanii

Niezapomniana wyprawa zarówno dla miłośników historii, kultury, sztuki i koneserów niespotykanych widoków.

Podróż do Izraela i Jordanii zawiera elementy sacrum związane ze świętym miastem i profanum, doskonałe połączenia wytworów ludzkiej działalności i tego co stworzyła natura. Poczujemy się jak starożytni kupcy podążając  Drogą Królewską od Ammanu do Akaby, będziemy mieli okazję poznać czym jest  „Syndromom Jerozolimskim” (oby tylko w teorii), albo też niczym Lawrence z Arabii przemierzyć piękną Pustynię Wadi Rum, znaną również z wielu filmów science-fiction, gdyż przypomina powierzchnię Marsa. Ale to jeszcze nie koniec, bo przecież zafrapuje nas bez wątpienia tajemniczy lud pustyni – Nabatejczycy, którzy wznieśli tak spektakularne miasto jakim jest Petra, znajdujące się dziś na liście UNESCO i liście 7 cudów nowożytnego świata. A jeśli historii i przeszłości będzie nam już dość, to przecież dotrzemy też do Nowego Jorku (Tak! Do Nowego Jorku ale w wersji bliskowschodniej) czyli tętniącego życiem Tel Avivu.

Więcej na blogu:

Gdziewyjechać

Gdzie do Izraela i Jordanii ? Skorzystaj z naszego planu:

Dzień 1 Przelot

Dzień 2 Jerozolima

Dzień 3 Jerozolima

Dzień 4 Hajfa

Dzień 5 Akka (zwana Acre lub Acco)

Dzień 6 Przejazd do Jordanii

Dzień 7 Amman, Madaba

Dzień 8 Madaba

Dzień 9 Droga Królewska

Dzień 10 Petra

Dzień 11 Pustynia Wadi Rum

Dzień 12 Akaba

Dzień 13 Ejlat, Tel Alwiw

Dzień 14 Tel Awiw

Dzień 15 Tel Awiw, przelot do domu

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd do Izraela i Jordanii w miesiącach: marzec - czerwiec

Rezerwacje i formalności: 2 miesiące przed rozpoczęciem wyprawy

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 4,4 tys. złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów (z uwagi na duży udział kosztu przelotu ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy: 15 dni

 

Izrael i Jordania porady praktyczne:

Należy przyzwyczaić się do widoku policji i uzbrojonej młodzieży na ulicach izraelskich miast, a także do licznych kontroli plecaków, toreb, czy też „przepytywanek” ze strony agentów służb specjalnych. W Jordanii będziemy natomiast zaczepiani przez taksówkarzy, czy też licznych „przewodników” – należy spokojnie i grzecznie podziękować, jeśli nie będziemy mieli  potrzeby skorzystania z ich usług. Należy chłonąć odmienną kulturę, a także z szeroko otwartymi oczami przyglądać się mozaice religijnej jaka ma miejsce na przykład w Jerozolimie. Należy przymknąć oko na zachowania niektórych ludzi, nam mogą się one wydawać nieco przesadzone (widoczne jest to zwłaszcza podczas zwiedzania Bazyliki Grobu Pańskiego), a także nie oburzać się na fakt, iż to święte miejsce oraz całe jego otoczenie tak mocno przesiąkło komercją. Zawsze jeśli jest to możliwe należy się targować. Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Izrael ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra 4,86; chleb 0,5 kg 7,57; posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 56 w fast foodzie 50,63; piwo 0,33l 8,08.

Jordania ceny orientacyjne w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra 2,71; chleb 0,5 kg 2,15; posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 23,74 w fast foodzie 27,48; piwo 0,33l 11,87.

W skład usługi plan wyprawy wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi (na życzenie Klienta) udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Jerozolima

jezrolima3-2 jezrolima3-1 jerozoloma-bazylika

Akka

akka2-2 akka2-1

Amman

amman amman2

Morze Martwe

morze-martwe

Petra

petra3-2 petra3-1 petra1-1

Pustynia Wadi Rum

wadi1-1 wadi-rum3-2 wadi-rum3-1

Akaba

akaba2-2 akaba2-1

Tel Awiw

tel-aviv3-2 tel-aviv3-1 tel-aviv1-1

 

Dzień 2. Jerozolima - Bazylika Grobu Pańskiego, Via Dolorosa, Ściana Płaczu, Syjon, Góra Oliwna

Przed południem           

Wstajemy wcześnie rano, około godziny 7:00, tak żeby zjeść śniadanie jako pierwsi. Bazylikę znajdującą się w Dzielnicy Chrześcijańskiej najlepiej zwiedzać około godziny 8:00 (a nawet wcześniej bo już od godziny 5:00, istnieje także opcja, aby najpierw pójść zwiedzać Bazylikę, a następnie wrócić na śniadanie) ponieważ później zbierają się tłumy wycieczek i pielgrzymów. Następnie przechodzimy Via Dolorosa, która jest drugim najważniejszym w Dzielnicy Chrześcijańskiej miejscem (ostatnie cztery stacje znajdują się wewnątrz Bazyliki). Następnie udajemy się pod Ścianę Płaczu, tam po przejściu rutynowej kontroli, możemy podejść pod jedyny zachowany fragment świątyni żydowskiej.

sciana-palaczu

Strefa dla kobiet i dla mężczyzn jest od siebie oddzielona. Dla chętnych zwiedzanie znajdującego się tuż przy Ścianie Płaczu Ogrodu Archeologicznego Ofel.

Po południu

Syjon to kolejne bardzo ważne miejsce w Jerozolimie (warownia pierwszych władców Jerozolimy, miał tu swoją siedzibę Salomon). Będziemy się tu wspinać (właściwie wchodzić pod górę schodkami) w pełnym słońcu, koniecznie weźmy więc ze sobą nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne, a także zapas wody. Zobaczymy tu Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, a także Wieczernik i Grób Dawida.

Po krótkim odpoczynku, warto jest się poprzechadzać raz jeszcze po dzielnicach Jerozolimy, wstąpić do znajdującej się w Dzielnicy Ormiańskiej Katedry św. Jakuba.

               

Wieczorem

Udajemy się na Górę Oliwną. Na szczycie oraz zboczach góry zlokalizowane są : cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół Viri Galilei, Kościół Pater Noster, Kościół Dominus Flevit, rosyjski monaster Marii Magdaleny. Zajrzeć należy też do Grobu Najświętszej Marii Panny oraz do Ogrójca. Góra Oliwna jest znakomitym punktem widokowym, można stąd zobaczyć, już po zachodzie słońca, pięknie oświetloną Jerozolimę z jej wspaniałymi Murami Obronnymi i bramami, można też przyjść nieco wcześniej, by najpierw nacieszyć się widokiem zachodzącego słońca. Zapewne będą nas zaczepiać taksówkarze oraz lokalne dzieciaki. Musimy uzbroić się w cierpliwość


Kierunki: