Islandia zimą

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Islandii

Są na świecie zjawiska, które mogą wprawić w osłupienie nawet najbardziej doświadczonego podróżnika. Jednym z nich jest zorza polarna, która na Islandii zachwyca od zarania dziejów. Dla wikingów było to odbicie zbroi Walkirii, dla naukowców to zjawisko świetlne o silnym polu magnetycznym, a dla nas coś co pozwala zapomnieć o całym świecie. Alegoria piękna. Zorza to był nasz główny cel podróży, ale Islandia oferuje więcej. Znacznie więcej. To kraj o powierzchni odpowiadającej 1/3 Polski, który zamieszkuje nieco wiecej osób, co... Białystok.

Podróż na Islandię to wyprawa do kraju wikingów, wodospadów, gejzerów, dzikiej natury. Nie ma tam armii, McDonald'sa, metra, lasów, ani kolei. To jak inny świat, a przecież wciąż w Europie.

Wybrać się na Islandię, to poznać samego siebie. Islandia oczaruje Cię od pierwszego wejrzenia. Jeśli jesteś otwarty na przygody, nowe znajomości, piękną i surową przyrodę, a także typowo skandynawską kulturę i architekturę, to poczujesz się jak w raju. Proponujemy noclegi w wariancie ekonomicznym, dającym możliwość poczucia podróżniczego klimatu, a także nawiązania nowych, inspirujących znajomości ludzi z całego świata. Ważną zaletą jest także czynnik finansowy – noclegi w hostelach są najtańsze. Noclegi o wyższym standardzie oznaczać będą konieczność poniesienia wyższych kosztów.

Więcej informacji na blogu:

Broke on the road

Gdzie na Islandię ? Skorzystaj z naszego planu:

Dzień 1 Przelot / Reykjavik

Dzień 2 Gejzer Geysir, wodospad Gullfoss

Dzień 3 Blue lagoon, Grótta lighthouse

Dzień 4 Reykjavik

Dzień 5 Reykjavik / przelot powrotny

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd na Islandię w miesiącach: grudzień-styczeń, ewentualnie luty.

Rezerwacje i formalności: 3 miesiące przed wyprawą

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 2,2 tys. złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów ( ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy 5 dni.

 

Islandia porady praktyczne:

Kraina lodu i ognia oferuje pełen wachlarz atrakcji, ale naszym #1 jest zorza polarna. Największe szanse na zobaczenie aurora borealis mamy zimą, ale nie przejmuj się temperaturą. Wprawdzie bywa bardzo zimno, jednak odpowiednie ubrania pozwolą Ci bez krępacji cieszyć się tym wyjątkowym miejscem. Islandia charakteryzuje się klimatem subarktycznym. Zimą noce są tu bardzo długie, a dzień trwa zaledwie 6 godzin − od 9 do 15. Najlepiej wybrać się 4-osobową grupą − zredukuje to do minimum koszty wypożyczenia auta i noclegu. W kwestii zorzy polarnej − autorom udało się zobaczyć ją dwukrotnie podczas 3 nocy spędzonych na Islandii. Statystycznie macie duże szanse na podziwianie aurora borealis, aczkolwiek nie mogę Ci tego obiecać! Natura bywa nieprzewidywalna... Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Islandia ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra  9,16; chleb 0,5 kg 8,08; posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 55 w fast foodzie 45,28; piwo 0,33l 9,72 .

W skład usługi plan wyprawy wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi (na życzenie Klienta) udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Zorza polarna

islandia-14 Islandia (1)

Reykjavik

Islandia (2)

 

 

 

 

 

Gejzer Geysir, wodospad Gullfoss

islandia-12 Islandia (10)

Blue lagoon (Bláa Lónið)

islandia-13

 

Przykładowy dzień z planu wyprawy:

 

Dzień 3. Blue lagoon (Bláa Lónið) Grótta lighthouse

Przed południem i po południu              

Wielu z nas marzy o relaksie i chciałoby poczuć trochę lata w środku zimy. Co powiecie zatem na spotkanie z gorącą, błękitną wodą na Islandii? W porządku, nie są to co prawda Karaiby, ale relaks SPA, którego pozazdrościć mogą najodleglejsze zakątki świata. Uwierzcie, że zimą gorąca woda na wolnym powietrzu to odczucie nieporównywalnie lepsze niż pluskanie się latem np. w Morzu Śródziemnym. Najlepszy efekt na Islandii uzyskacie wybierając się do Bláa Lónið. Jest to uzdrowisko typu SPA położone w pobliżu miasta Grindavík.

islandia-13

 

 

 

 

 

Aby się tam dostać kierujecie się ze stolicy w stronę lotniska, a potem na Grindavík. Wejście wprawdzie jest kosztowne, ale z pewnością warte swojej ceny. Koszt oferty standard to 40 euro. W ramach takiej oferty macie nielimitowany czas pobytu, oprócz możliwości wejścia do Laguny, możecie skorzystać także z szatni, saun, łaźni parowej, części relaksacyjnej i wielu innych. Otrzymujecie także specjalną maskę błotną krzemionkową. Opcja comfort oprócz powyższych przywilejów umożliwia skorzystanie z ręcznika (zwrotny), wypicie jednego drinka, a także daje przyjemność nałożenia na twarz specjalnej maski z alg (koszt oferty to 55 euro). Najbardziej popularny (przynajmniej według informacji z oficjalnej strony) jest pakiet premium. Oprócz tego co dają obie powyższe opcje, dostaniesz szlafrok (do zwrotu), klapki (na własność), rezerwację stolika w restauracji i bezpłatną lampkę wina przy tym stole (koszt to 70 euro). Najdroższy pakiet kosztuje 195 euro i  delikatnie mówiąc zaprzecza idei ekonomicznego podróżowania. Jeśli jednak chcesz wydać prawie dwa razy tyle co na bilet poczujesz się wyjątkowo ekskluzywnie.

Wieczorem

Po kilku godzinach relaksu, wieczorem wracacie do stolicy. Pora na obiadokolację. Wypoczęci? Syci? W takim razie pora ruszać po raz kolejny zapolować na zorzę polarną. Tym razem jednak nie wyjeżdżamy nigdzie daleko. W samym Reykjaviku także istnieje możliwość uchwycenia tańczących świateł. Najlepsze miejsce to Grótta lighthouse. Oprócz możliwości zobaczenia zorzy polarnej Grótta to wspaniała latarnia. Magiczne miejsce!

islandia-14

 

Kierunki: