Cypr

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Cypru

Cypr to kraj, w którym słońce świeci ponad 320 dni w roku. To wyspa, na której mieszkańców jest mniej niż dzikich kotów. Ruch jest lewostronny, a stolica podzielona między dwie nacje. Od Bejrutu dzieli ją zaledwie 160, a od Damaszku 300 kilometrów.

Podróż na Cypr to jedne z najpiękniejszych plaż w Europie, liczne stanowiska archeologiczne, zabytkowa architektura i przyjazny klimat. Cypr jest prawdziwą perłą dla podróżników. Wybierz się tam samemu, aby przekonać się jak wygląda świat na styku kultur.

Więcej informacji na blogu:

Broke on the road

Gdzie na Cypr ? Skorzystaj z naszego planu:

1 Przelot / Larnaka

2 Larnaka

3 Larnaka

4 Nikozja

5 Pafos / lot powrotny

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd na Cypr w miesiącach: wrzesień-kwiecień.

Rezerwacje i formalności: 3 miesiące przed wyprawą

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 1,7 tys. złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów ( ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy 5 dni.

 

Cypr porady praktyczne:

Przed wyjazdem powinieneś się przygotować na dużą otwartość społeczności cypryjskiej, szczególnie po stronie tureckiej. Z pewnością zewsząd będziesz obserwowany. Obserwacja przez lokalną społeczność jest przede wszystkim z ciekawości, niż z chęci zrobienia Ci krzywdy. Cypryjczycy (albo na wpół Grecy, a na wpół Turcy), są bardzo zainteresowani turystami z  Europy. Niewątpliwie może Ci to pomóc jeśli chciałbyś poznać lokalną kulturę i zwyczaje. Otwórz się na przygodę! Bo z pewnością ją może zaoferować Ci wyspa Afrodyty. Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Cypr ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie cenynaswiecie/cenyweuropie) Woda 1,5 litra  3,41; chleb 0,5 kg 6,39; posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 30 w fast foodzie 51,60; piwo 0,5l 5,98.

W skład usługi plan wyprawy wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi (na życzenie Klienta) udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Larnaka

 

Promonada Larnaka Flamingi meczet hala sultan tekke

Plaża Ayia Napa

plaza Ayia Nata

Nikozja

Nikozja

Kurion

wykopaliska widok na morze z ruin

Skały Afrodyty

skaly afrodyty

Pafos

grobowce

 

Dzień 4. Przez Kurion do Pafos

Rano.

 

Nikozja

Budzisz się w Nikozji. To ostatnia szansa, żeby przespacerować się po stolicy. Za chwilę wyruszysz na spotkanie z antyczną kulturą, w południowej części Cypru, na stanowiskach archeologicznych w Kurion. Na miejscu zobaczysz m.in. pozostałości starożytnego miasta Kurion oraz oddalone o dwa kilometry za zachód sanktuarium Apollina.

wykopaliska

Wewnątrz ruin budowli znajdują się przepiękne mozaiki oraz spektakularny amfiteatr. Nawet jeśli nie do końca interesują Cię archeologiczne ruiny, warto się w to miejsce udać. Widoki stamtąd są nieziemskie. Stanowisko położone jest nad samym morzem!

widok na morze z ruin

Po południu Teraz udaj się w dalszą podróż do Pafos. Po drodze zjedź jeszcze na plażę, aby zobaczyć skały Afrodyty (Petra Tou Romiou). Zgodnie z greckimi mitami, właśnie w tym miejscu miała wyłonić się z morskiej piany bogini piękna i urodzaju - Afrodyta. Morze jest tutaj trochę niebezpieczne, a plaża bardzo kamienista, więc na kąpiel w tym miejscu decydują się jedynie prawdziwi śmiałkowie. Do Pafos zostało Ci zaledwie 20 km, które pokonasz w mgnieniu oka. Mam nadzieję, że zdążyłeś się już przyzwyczaić do lewostronnego ruchu.

skaly afrodyty

Wieczorem Zamelduj się w hotelu i udaj na spacer deptakiem w centrum.

Kierunki: