Bali, Malezja, Singapur

DO ODWOŁANIA ZAWIESILIŚMY PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW WYPRAW

Nasza usługa to:

  • Spersonalizowany plan zwiedzania na każdy dzień (w podziale na pory dnia) – z opisem i zdjęciami atrakcji.
  • Linki do rezerwacji (przeloty, przejazdy i noclegi) dla ustalonej liczby osób w ustalonych terminach.
  • Kosztorys wyprawy w podziale na: transport, noclegi, jedzenie, bilety wstępu.

 

Zwiedzanie Bali, Malezji i Singapuru

Lubisz przyrodę, duże miasta, a może jedno i drugie? Świetnie!

Podróż na Bali jest dla Ciebie! Usiądź i wyobraź sobie soczyście zielone pole ryżowe. Pięknie prawda? Za chwilę tam będziesz! Będziesz jeździć skuterem po balijskich wioskach, odkryjesz fascynujący świat dobrych i złych demonów, sprawdzisz czy durian faktycznie cuchnie, zamieszkasz pod drzewem rambutanowym, dowiesz się czym jest nasi goreng, skosztujesz sate. Jeśli Twój skuter zakopie się na jednym z pól ryżowych to z pewnością miły Balijczyk Ci pomoże. Zabierz aparat fotograficzny, rób mnóstwo zdjęć, wybierz się do świątyń, pojedź do Ubud, odwiedź Las Małp, pij wodę z kokosa, korzystaj z życia, bo jesteś w cudownym miejscu!

To nie wszystko! Na chwilę zamieszkaj w Azjatyckich Tygrysach! Zobaczysz piękną panoramę nowoczesnego miasta, przekonasz się jak to jest żyć w mieście gdzie Indusi, Chińczycy i Malajowie tworzą doskonałą symbiozę!

Brzmi pięknie?! Super, już niedługo tam będziesz! :)

Więcej na blogu: www.wsandalach.pl

Gdzie na Bali ? Skorzystaj z naszego planu:

Dzień    1             Przelot

Dzień    2             Kuala Lumpur

Dzień    3             Kuala Lumpur

Dzień    4             Kuala Lumpur

Dzień    5            Bali, Seminyak

Dzień    6            Bali, Pura Tanach Lot, Mengwi, Uluwatu

Dzień    7            Bali, Ubud

Dzień    8            Bali, Okolice Ubud

Dzień    9            Bali, Jatiluwih, Tabanan, Bedugul, Ubud

Dzień    10          Bali, Besakih, Tirtagangga, Ubud

Dzień    11          Bali, Batur, Ubud

Dzień    12          Bali, Legian

Dzień    13           Singapur

Dzień    14           Singapur

Dzień    15           Singapur

Dzień    16           Lot powrotny do kraju

Plan może być zmodyfikowany według Twoich potrzeb.

 

Wyjazd na Bali w miesiącach: od kwietnia do października

Rezerwacje i formalności: 3 miesiące przed wyprawą

Przybliżony koszt wyprawy na osobę z przelotem (bez opłaty za usługę Voyager Planner):  od 6,9 tys.  złotych w zależności od dostępnych ofert przelotów i noclegów (z uwagi na duży udział kosztu przelotu ważna jest elastyczność w zakresie terminu wyprawy i wyprzedzenie w jej przygotowaniu).

Czas trwania wyprawy: 17 dni

 

Bali porady praktyczne:

Zabierz ze sobą USD lub EURO na początek. Na miejscu wymienisz swoje $/€ na lokalną walutę.  Wszędzie dostępne są bankomaty, w których europejskie karty działają bez problemu. Przy wypłacaniu trzeba być czujnym, czasem prowizja bywa wysoka. Uważaj na indonezyjską walutę, łatwo można się pomylić w przeliczaniu na PLN. Zapamiętaj, że 100 000 IDR to około 30 PLN. Waluta Malezji (MYR) i Singapuru (SGD) jest łatwiejsza w kalkulacjach, bo  1 MYR to około 1 PLN, a 1 SGD to około 3 PLN. W Singapurze bądź czujny na zakazy. Za picie coli na peronie metra możesz dostać mandat. W Kuala Lumpur zwróć uwagę na lotniska. KLIA i KLIA2 to dwa różne lotniska, położone blisko siebie, ale nazwa może wprowadzać w błąd. Jeśli lecisz Air Asia to na pewno powinieneś się kierować na KLIA2. Jeśli zamierzasz wypożyczyć skuter na Bali, przed wyjazdem wyrób międzynarodowe prawo jazdy. Dokument może okazać się niezbędny przy procedurze wypożyczenia jednośladu. Więcej porad w szczegółowym planie wyprawy.

 

Bali ceny orientacyjne przykładowych produktów i usług w złotych (na podstawie hikersbay)

Woda 1,5 litra  1,59; chleb 0,5 kg 3,84; posiłek dla jednej osoby w niedrogiej restauracji 7; w fast foodzie 14; piwo 0,33 5,93.

W skład usługi plan wyprawy wchodzą:

Szczegółowy plan zwiedzania na każdy dzień z podziałem na 3 części (przedpołudnie, popołudnie i wieczór) oraz wskazówki co i gdzie jeść.

Logistyka z podaniem:

Linku do rezerwacji przelotu (w obie strony),

Gdzie się budzimy (miejscowość) i co zwiedzamy (miejscowość),

Środek transportu między miejscowościami i na miejscu, jak (via internet / na miejscu) i z jakim wyprzedzeniem kupujemy/rezerwujemy transport.

Dokąd docieramy i gdzie nocujemy (strony noclegów do rezerwacji),

Budżet wyprawy - przybliżone koszty (w lokalnej walucie z przeliczeniem według estymowanego kursu) na każdy dzień w podziale na: noclegi, jedzenie, przejazdy, bilety wstępu / przewodnicy / transport na miejscu. Koszt przelotu tam i z powrotem, wiza i ubezpieczenie. Koszt wyprawy może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji i w wyniku decyzji w trakcie wyprawy.

W ramach usługi (na życzenie Klienta) udzielamy pomocy (via Skype) w nawigowaniu na stronach rezerwacji.

 

Kuala Lumpur

Kaula Lumpur 3 Kuala Lumpur Bate caves

Bali plaże

Bali Seminyak Bali plaza Legian

Bali świątynie

Bali Swiatynia Tanach Lot Bali Swiatynia Saraswati Bali Pura Ulun Danu Bali Pura Besakih Bali Pura Gunung Kawi

Bali niesamowita przyroda

Bali wulkan Batur Bali wodspad Gitgit Bali Klify Bali pole ryzowe

Singapur

Singapur panorama noca Singapur Marina Bay Sands Singapur Gardens by the Bay Singapur noca

Dzień 9. Główne atrakcje: Pola ryżowe Jatiluwih, Pura Ulun Danu, wodospad Gitgit, Ibu Oka Warung, Legong lub Kacak Dance w Ubud

Przed południem       

Pamiętaj o śniadaniu. Może naleśniki ze świeżymi owocami? Dziś jedziemy z kierowca czy skuterem? J Jakby nie było, jedziemy do wioski Jatiluwih. Są tam jedne z największych pól ryżowych na Bali! Później Pura Ulun Danu. To piękna świątynia nad Jeziorem Beratan. Sprawdź wcześniej prognozę pogody. Ulun Danu położona jest dość wysoko. Pogoda lubi tam płatać figle. Pamiętaj o długich spodniach lub sarongu. Bilet wstępu kosztuje ok. 30 000 IDR

Bali Pura Ulun Danu

Po południu

Kierunek wodospad Gitgit. Upewnij się, że masz ze sobą strój kąpielowy. Weź ze sobą butelkę wody. Bilet wstępu kosztuje ok. 10 000 IDR.

Bali wodspad Gitgit

Wieczorem

Powrót do Ubud. Wpadnij do Ibu Oka Warung na babi guling! To pieczony w całości prosiak z egzotycznymi przyprawami. Jeśli jesteś mięsożercą to będziesz bardzo usatysfakcjonowany! Pójdź na balijskie występy - Legong lub Kacak Dance. Bilet wstępu kosztuje ok. 100 000 IDR. Występy odbywają się w różnych miejscach, ale najbardziej spektakularne są te w Ubud Palace i świątyni Saraswati. Bilet niemalże sam Cię znajdzie. Na ulicy sprzedaje je co druga osoba.

Bali Kacak Dance

Kierunki: